Üye Girişi

TAHİN(TAHINNA) CAM KAVANOZ 350 GR.

TAHİN CAM KAVANOZ 350 GR.
TAHİN CAM KAVANOZ 350 GR.

Açıklama

Tahin, susamın ezilerek ve çeşitli işlemlere tabi tutularak akıcı yağ gibi hale gelmiş şeklidir.Suyla temas etmedikçe tahin uzun süre bozulmadan saklanabilir.

Mevsimsel hastalıklara karşı vücuda direnç kazandırır. Pekmezle karıştırıldığında ise sadece kan yapıcı değil aynı zamanda vücuttaki zehri yok eder.

E,C ve B vitaminleri açısından zengindir.Hücre yapısının bozulmasını engeller.Yaraların iyileşmesini hızlandırır.Kansere karşı koruyucudur.Damar sertliğini ve tıkanmalarını engeller. İdrar söktürücüdür.Cildi güzelleştirir.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Göz sağlığı için hayati önem taşır. Yaşlanmaya bağlı bazı hafıza kayıplarının(alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

E vitamini çok güçlü bir antioksidandır.Vücuda enerji verir.

İki çorba kaşığı tahinde yaklaşık yarım kilo biftekteki kadar protein vardır.

Safra taşlarının düşürülmesinde,nefes darlığı ve bronşite iyi geldiği bilinir.Anne sütünü artırıcı özelliği bulunmaktadır. Çocukların beyin ve zeka gelişiminde etkilidir.Yapısında bulunan bazı maddeler sayesinde kemik gelişiminde de faydalıdır. Tahini sade tüketirseniz mide rahatsızlıklarına son derece faydalıdır.Tahin kolestrol içermez. Ayrıca besinlerin midemizde daha çok kalmasını sağlayarak acıkmayı geciktirir.