Üye Girişi
Domates Salçası
Geleneksel yöntemlerle yapılmış salçayı sofranıza getiriyoruz...
Biber Salçası
Geleneksel yöntemlerle yapılmış salçayı sofranıza getiriyoruz...
İçli Köfte
Zengin içeriğiyle, doyurucu içli köftemiz
Baharat
Yemeklerinizde gerçek lezzeti bulacaksanız...
Biberli Ekmek
Yöresel baharatlarla harmanlanmış lezzet bütünlüğü
Peynirli Künefe
Hatay' a özgü Antakya el yapımı. Dondurulmuş ve sıcak ...

Doğa, doğal hali ile korunup geliştirilmesi gereken en önemli varlıklarımızdan biridir. Doğanın tahrip edilmesine, hoyratça kullanılmasına, kirletilmesine karşıyız. Bu bağlamda çevrenin temiz kalmasına, doğal hali ile korunmasına , insan ve diğer tüm canlıların uyum içinde yaşamasına önem veriyoruz.Dağ ve Ormanlarımızın katledilmesine, Denizlerimizin, Nehir ve Göllerimizin kirletilmesine, Ovalarımızın, Yaylalarımızın, Meralarımızın, Parklarımızın azaltılmasına karşıyız.  

Kentlerimizin ve diğer yaşam alanlarımızın yapaylıktan uzak, doğayla uyum içinde ve estetik kaygı güdülerek düzenlenmesini önemsiyor ve zorunlu gereklilik olarak görüyoruz. Ağaçlandırmanın, Ormanlarımızı geliştirmenin ve Sularımızı koruyup, geliştirmenin temiz ve düzenli yaşam alanları oluşturmamızın çocuklarımıza bırakacağımız önemli bir kültürel kalıt olacağını ve insanlığın varlığını sürdürmesinde önemli olduğunu düşünüyoruz. 

İnsan, doğduğu aileyi, sınıfı, kenti, ülkeyi, dili, kültürü seçme şansına sahip olmadan doğar. Doğdukları an ile öldükleri an tüm insanların eşit oldukları andır. Bu bağlamda ırkı, dili, dini, mezhebi, rengi, siyasi görüşü, cinsiyeti, yaşı, tabiiyeti, kültürü, yoksul veya varsıl olması, sınıfı…hiçbir önem taşımaz. 

İnsanın doğduğu anda, yaşamı boyunca ve öldüğü andaki koşulları ve olanakları farklı olabilir. Biz bu anlayıştan hareketle tüm insanların haklar yönünden eşit olduğuna, insanlar arasındaki eşitsizliğin doğal yapıları, yeti ve yetenekleri kadar olduğunu düşünüyor ve tüm insanlığın Barış içinde yaşamasını arzuluyoruz. Tüm kültürlere eşit mesafede duruyor ve her türden kültürün geliştirilmesi ve tanıtılması gereğine inanıyoruz. İnsanların birbirlerini tanıdıkça korkularının azalacağına ve yakınlaşacaklarına; böylelikle toplumsal barışın daha kolay kurulabileceğine inanıyoruz. 

Antakya, bu bağlamda bize iyi bir örnek oluşturmaktadır. Farklı ırk, dil, din, mezhep, kültür ve siyaset…’e rağmen binlerce yıldır barış içinde yaşayan ve ortak kültür oluşturan Türk, Arap, Ermeni, Yahudi, Müslüman Alevi-Sünni, Hıristiyan Ortodoks-Protestan ve son yıllarda Kürtlerden oluşan bir insan topluluğunun örneğin; cami, kilise, havra ve cem evinin birleşimini içeren tüm dünyaya önemli bir örnek kenttir.